Kouzelný lektvar – cesta za pokladem

Zpestřete dětem čarodějnice hrou za pokladem, kterou jsme pro vás připravili.

Hru začnete tak, že si ji stáhnete ZDE, vytisknete a připravíte dětem poklad.

Celou hru můžete připravit různými způsoby. Kartu s úkolem můžete na určité trase schovat předem, anebo si vytvořit mapu, kam místa, kde jsou připravené úkoly zaznamenáte, anebo je můžete označit barevnými fáborky přímo v terénu.
Pokud nemáte dostatek času na přípravu, můžete si ji udělat „od stolu“ a odhadnout místa, kde úkoly budou, a poté vždy nějaký dospělý půjde trochu v popředí, aby úkol přichystal.
Poslední možnost je, že žádná taková příprava neproběhne a vy můžete dát dětem úkoly nahodile – v ten moment, kdy se vám to bude hodit.

Na začátku hry přečtěte dětem úvod ke hře, tím je vpravíte do děje. Poté následujte 7 stanovišť, kde budou děti sbírat za každý splněný úkol jednotlivá písmenka nebo části obrázků. Záleží na tom, zda vaše dítě už umí číst.
Písmenka a obrázek jsou připraveny v dokumentu – stačí vytisknout a rozstříhat. Text na jednotlivá písmena a obrázek na 7 dílů, jak je naznačeno.

Na konci hry děti sestaví slovo, anebo poskládají obrázek. Vy přečtete konec příběhu a předáte dětem poklad, anebo jim řeknete, kde je ukrytý.