Lokalita

Projekt Na Malé Růži leží v místech, kde v okruhu dvou kilometrů najdete vše, co potřebujete ke spokojenému životu. Základní služby jsou k dispozici přímo v obci, kompletní občanskou vybavenost (zdravotní středisko, pošta, knihovna, banka, spolky, restaurace, sportovní kluby apod.) naleznete ve vedlejší Rudné u Prahy. Drahelčice patří svou velikostí mezi menší obce, ale pro své obyvatele organizují mnoho akcí, dětské tábory, a volnočasové aktivity pro děti.

Do budoucna se chystá prodloužení cyklostezky z pražských Stodůlek přes Rudnou a Drahelčice až do rekreační oblasti Křivoklátské lesy a údolí Kačáku. V letošním roce byla zahájena výstavba svazkové základní školy přímo v obci Drahelčice. Vedle toho v obci funguje mateřská škola a provizorní základní škola.

Svazková škola Drahelčice – Úhonice

Na začátku roku 2024 byla zahájena výstavba svazkové školy Drahelčice – Úhonice.
Výstavba v prostoru bývalého tzv. Císařského statku v jihozápadní části obce Drahelčice a její součástí je budova ZŠ, tělocvična a venkovní hřiště.

Navrhovaný objekt je dvoupodlažní se sedlovou střechou a stále blízký původní hmotě statku. Naopak budova tělocvičny je pojata jako jednoduchá moderní stavba se zelenou střechou. Fasády objektu jsou jednoduché, pravidelně členěné velkými prosklenými plochami, zajišťujícími dostatečné osvětlení denním světlem.
Dále je pak navržena jídelna a příprava jídel. Všechny kmenové učebny jsou navrženy na maximální přípustnou kapacitu (tj. 30 žáků, celkem 540 žáků).

Ve škole by se dle plánu mělo začít učit od září 2025.

SK Slavia Drahelčice

Klub byl založen roku 1931 a v současné chvíli má klub fotbalový tým mladší přípravky, mladší žáci a dospělých.

V areálu klubu se nachází:

  • Zázemí pro týmy (šatny, sprchy)
  • Sport bar
  • Travnatá fotbalová plocha
  • Dvě betonová hřiště, vhodná pro volejbal, nohejbal a další míčové hry
  • Basketbalový koš, který je umístěný na jednom z betonových hřiš
  • Dětské hřiště
  • Fitness posilovací a relaxační stroje
  • Parkoviště

Obec pro žití

Obec Drahelčice je nově součástí Národní sítě Zdravých měst. Naše obec patří mezi zdravé obce, které se snaží své občany zapojit do komunitního života.

Život Na Malé Růži

V komunitě Na Malé Růži se snoubí pohoda sousedského soužití s aktivním zapojením do různorodých akcí, které pro vás pravidelně organizujeme. Soutěže, společenské události a komunitní noviny jsou základem pro utužování vztahů. Zdejší atmosféra je obohacena o společné zážitky, které přetvářejí každodenní život v něco výjimečného.

Napište nám