BINGO na výlety

BINGO je skvělá hra na ven i na doma. Děti bez odmlouvání ujdou celou trasu. S lehkostí ji proběhnou a žádná procházka už nebude nudná.

Pravidla venkovní hry

Každý hráč na začátku obdrží kartu s 25 náhodně vybranými obrázky. Během procházky pak postupně škrtá ty obrázky, které uvidí ve svém okolí. Za každou vyškrtanou linii (řádek, sloupec, diagonála) hráč získá 1 bod. První hráč, který vyškrtá celou linii, zvolá „BINGO“ a získá navíc 2 body jako prémii. Další dvoubodová prémie je za přeškrtnutí všech políček na kartě. Hra končí ve chvíli, kdy dojdete do cíle, anebo dle dohody.

Hrací karty si můžete stáhnout zde.

Pokud nemůžete ven

Hra se dá hrát pohodlně i doma. Zde máte v jednom souboru všechny obrázky. Vystřihněte je a položte na stůl obrázkem dolů. Každý hráč si vybere jednu herní kartu. Ten, kdo nehraje, postupně otáčí obrázky na stole a hráči vyškrtávají stejně, jako kdyby obrázky viděli v přírodě. Hráč, který první vyškrtne jednu linii (řádek, sloupec, diagonálu), zvolá „BINGO“ a vyhrává. Poté můžete buď začít znovu, anebo pokračovat dokavaď někdo nevyškrtá všechny obrázky.